Autoomanike liit alustab allkirjade kogumist automaksu vastu

Autoomanike liit alustab allkirjade kogumist automaksu vastu

24. mail 2023

Tänasest saab petitsioon.ee digikeskkonnas allkirjastada riigikogule ja valitsusele adresseeritud pöördumist, mille eesmärk on üles näidata inimeste vastumeelsust kehtestatava automaksu suhtes.

Eesti Autoomanike Liidu juhatuse esimees Priit Tammeraidi sõnul on automaksu kehtestamine küsitav nii otstarbekuse kui eetilisuse seisukohast vaadatuna. “Selge on see, et automaksu kehtestamine ei aita kaasa rohepöördele ega pane inimesi teistsuguseid sõidukeid valima – ka täna lähtutakse auto soetamisel reaalselt vajadusest,” ütles Tammeraid, kelle sõnul paneb kehtestatav automaks hobiautode omanikke ilmselt oma seniseid sõidukeid kas odavalt müüma või vanarauda viima. “Nendelt autodelt, mis vanarauda lähevad, riik tulevikus tulu enam ei saa. Lisaks kaotavad selliste arengute puhul enda kliendid ka kodumaised remonditöökojad,” ütles Tammeraid.

Petitsiooni algatajad leiavad, et lisaks majanduslikule aspektile tuleb automaksu puhul esile tõsta ka moraalset poolt. “Valimiste ajal ei tulnud automaks üldse jutuks. Tänase koalitsiooni mandaat on antud tingimustes, kus kogu ühiskonda puudutava maksumuudatuse osas diskussioon puudus.”

Eesti Autoomanike Liit kutsub üles kõiki, kes ei poolda automaksu, petitsiooni allkirjastama. “Allkirja andmine ei maksa midagi, kuid selle andmata jätmisel võib olla kõrge hind,” ütles Tammeraid. “Eestis on sadu tuhandeid sõidukeid, mille omanikud on siiani olnud avalikkuses vagusi. See on nüüd see koht, kus vaiki enam olla ei saa.”

Petitsioon.ee keskkonnas saab allkirja peale digitaalselt isikutuvastust. Soovi korral saab end tuvastada ka nii, et allkirjastaja nimi ei ole avalik („Nimi teada“) ning seda ei avalikustata petitsiooni algatajale ja avalikkusele.

Allkirju saab anda 1. augustini, petitsioon on leitav https://petitsioon.ee/ei-automaksule

5 thoughts on “Autoomanike liit alustab allkirjade kogumist automaksu vastu

 • Dmitri
  mai 24, 2023 at 9:04 e.l.

  Hello!

  please add petition to https://rahvaalgatus.ee/ if you want collect more people since there is most wanted option to sign petition via Smart-ID!

  take a look on comments in most popular auto group in FB, a lot of people complain in comments that they would like to sign but can’t because of missing SMART-ID option
  https://www.facebook.com/groups/ezduni/posts/2271807983006062

  Best regards
  Dmitri

 • Olev Toom
  mai 24, 2023 at 5:47 p.l.

  Tere!
  Kui ma soovin automaksuvastasele petitsioonile oma allkirja anda, miks siis minult küsitakse, kas auto pidamine Eestis on kallis või odav? Ja soovitakse kohe allkirja.
  Minu arvates on petitsioonilehel esitaval küsimusel automaksu pooldamise või vastasusega ainult mõningane seos, ning kumbki vastus sellele küsimusele ei näita automaksu vastu olemise soovi.
  Seetõttu ma ei saa praegu oma allkirja anda.

  Lugupidamisega Olev Toom

 • Andres Kuusmaa
  mai 25, 2023 at 7:37 e.l.

  Automaks on üle mõistuse. Kuna Eestis paljudes peredes puudub raha uue auto ostuks. Ja teiseks Eestis polegi ühtegi uut autot mis oleks sobilik suurele perele või asendaks invasõidukit. Kogu autokasutus ei toimu Tallinnas vaid toimub ka väljaspool Tallinnat. Meie pere küsis pangalt laenu auto ostuks 54000 eurot kuid pank keeldus. Seega tuleb meil töös hoida oma vanu autosi, milleks on VW PASSAT 1998a invaliidist lapsega koolis käimiseks. Miks selline auto? Aga sellepärast, et uutematele mudelitele ei mahu kaks invatoolli ja käru pagasiruumi. Järgmiseks peame elus hoidma Chevrolet Trans Sport 1998a selleks,et kui Haapsalu minna siis on vaja mahutada viis invaliikurit + pere 4 inimest ja sealt ka tagasi tulema. Kolmandaks on vaja elus hoida KIA Carnival 2000a sest ühtelugu laguneb teine auto ära, vaja on ka varuauto laste heaolu huvides. KUS ON VÕRDÕIGUS?

 • Peeter Peitel
  mai 27, 2023 at 2:49 p.l.

  Tere.
  Nüüd ei saa ka enam ID kaardiga seda petisiooni allkirjastada. Hetk tagasi suutsin teha sama kaardiga toimingud pangas ja petitsiooni lehel ” ei suuda tuvastada ID kaarti”……Kas nõnda surub REF asja maha?

 • Uno
  juuli 8, 2023 at 7:52 e.l.

  Ei nõustu maksuga kuna olen pensjonär ja auto ainus liiklusbahend .

Lisa kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*