Eesti Autoomanike Liit: automaksu diskussiooni tuleb kaasata ka autoomanikud

Eesti Autoomanike Liit: automaksu diskussiooni tuleb kaasata ka autoomanikud

Eelmisel nädalal registreeris Tartu maakohtu registriosakond mittetulundusühingu Eesti Autoomanike Liit, mille eesmärk on ühendada mootorsõidukite omanikke ning kaitsta nende huve õigusloomet puudutavas diskussioonis.

Eesti Autoomanike Liidu 28. aprillil peetud asutamiskoosolekul osales seitse inimest, kes valisid end esindama kolmeliikmelise juhatuse. Juhatuse esimeheks valitud Priit Tammeraidi sõnul on autoomanike liidul kaks esmast prioriteeti, milleks on liikmeskonna tempokas kasvatamine ja maksustamise osas õiglase lahenduse leidmine. „Liidu asutajaliikmete hulgast leiame nii inseneri, arsti, kui ka kooliõpetaja ja kirikuõpetaja. See näitab, et vajadus mootorsõidukite järele ja huvi nende vastu ühendab inimesi eri valdkondadest,“ ütles Tammeraid.

Autoomanike liidu loomise peamiseks ajendiks on eelkõige uue valitsuskoalitsiooni kavatsus hakata maksustama sõidukite omamist. „Täna näeme, et automaksu osas võtavad sõna poliitikud, ametnikud ja kaupmehed. Samas ei ole olnud kuulda mitmesaja tuhande autoomaniku seisukohta,“ ütles Tammeraid, kelle sõnul kavatseb EAOL hakata esindama autoomanike huve. „Kindlasti saavad autoomanikud aru riigieelarve seisust, kuid maksupoliitiliste muudatuste planeerimisse tuleb kaasata ka maksustatav. Antud juhul siis autoomanik,“ ütles Tammeraid.

Lisaks Priit Tammeraidile kuuluvad autoomanike liidu juhatusse Andres Rand ning kommunikatsiooniekspert Simmo Saar.

Eesti Autoomanike Liidu liikmeks on oodatud nii autode kui mootorrataste omanikud, liitumisavalduse saab täita liidu veebiaadressil autoomanikud.ee.

MTÜ Eesti Autoomanike Liit peab end 1940. aasta märtsis asutatud samanimelise organisatsiooni järeltulijaks. Toona moodustasid liidu 7 autoomanike ühendust.

3 thoughts on “Eesti Autoomanike Liit: automaksu diskussiooni tuleb kaasata ka autoomanikud

 • GlowAutoEE
  mai 16, 2023 at 7:04 e.l.

  Tore, et nüüd on meil (autoomanikel) Eestis oma liit! Loodan, et nüüd lõpuks võetakse meie arvamust ja vajadusi kuulda.

 • Gülnara Vals
  mai 16, 2023 at 7:28 e.l.

  Tere,

  Jätkuvalt on vaja inimesi, kes esindavad puuetega inimeste huve, kes ei saa erinevatel põhjustel omal jalal liikuda, ja lasterikaste perede emasid, kes kasutavad autot ka laste transpordiks ja poes käimiseks.

  Jõudu!
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100064935030664

 • Vjatšeslav
  mai 16, 2023 at 4:01 p.l.

  Ei,automaksule.

Lisa kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*