Tänahommikuse seisuga ületas automaksu vastase petitsiooni digiallkirjade arv 50 000 piiri, allkirja automaksu vastu on rahvaalgatus.ee keskkonnas võimalik anda augusti lõpuni.

Eesti Autoomanike Liidu (EAOL) juhatuse esimees Priit Tammeraidi sõnul on näitab antud allkirjade arv seda, et vastuseis täiendavale automaksule on Eesti ühiskonnas äärmiselt tugev. “Näiteks 50 000 valija toetusest piisaks valimistel 8 koha saamiseks riigikogus. Siiani on olnud edukaimaks allkirjade kogumiseks abieluvõrdsuse petitsioon, mille käigus koguti 35 805 digiallkirja,” ütles Tammeraid. “See tähendab omakorda seda, et kui abieluvõrdsuse kehtestamise võttis koalitsioon enda südameasjaks, siis sarnase loogika puhul tuleks võtta südameasjaks ka automaksu eelnõu tagasivõtmine.”

Sellest tulenevalt ei kavatse EAOL teha ka ettepanekuid rahandusministeeriumi automaksu väljatöötamise kavatsusele. “Ettepanekuid saaksime teha vaid juhul, kui oleksime täiendava automaksuga mistahes kujul nõus,” ütles Tammeraid, kelle sõnul jääb EAOL enda juuni lõpus edastatud ettepaneku juurde. “Selleks on täiendava automaksu kavatsusest loobumine ning autoomanike maksustamine läbi juba kehtiva kütuseaktsiisi.”

Allkirjade kogumine lõpeb 31. augustil kell 23.59, allkirjad antakse üle riigikogu juhatusele ja valitsusele. Allkirja automaksu saab anda https://rahvaalgatus.ee/initiatives/16488f41-05f6-4040-894c-c29f42772e57 . Augustini kogus EAOL automaksu vastu allkirju ka petitsioon.ee keskkonnas.