BMW esitles uuendatud sportlikku 4. seeria kupeed ja kabrioletti, eelkäijaga võrreldes on värskendatud nii välimust, sisemust kui juhtimis- ja operatsioonisüsteemi.

Värske 4. seeria esiosast leiab nii uue disainiga musta läikiva neeruvõre kui peene kontuuriga maatriks-LED esituled, millede puhul juhitakse nii lähi- kui kaugtulede tööd pimestamise vältimiseks samast LED-juhtmoodulist. Seega muutub  täistulede valgusvihk automaatselt, säilitades teise sõidukiga kohtudes maksimaalselt valgustatud vaatevälja vastutulejat pimestamata.  Laserdioodidega tagatuled suudavad, sarnaselt M4 CSL tagatuledele, luua 3D-valgusgraafika efekti. M440i mudelite trapetsikujulised summutitorud on standardvarustuses musta kõrgläikega, sobitudes sel moel kokku mustast süsinikkiust tagaseelikuga.

Värvkatte puhul saab valida kahe tavalise ja kaheksa metallikvärvi vahel, uute toonidena lisanduvad valikusse rohekas Cape York Green Metallic ja punane Fire Red Metallic.Velgede puhul saab valida kolme 19-tollise veljedisaini vahel: uusi kahe kodaraga M kergvaluvelgi saab tellida kas musta (Jet Black) või kahevärvilisega, uued BMW Individual Y-kodaraga kergsulamist veljed on saadaval kas kahevärvilisena või hallina (Midnight Grey).

M440o xDrive – nelikvedu ja 374 hobujõudu

M440i kupeed ja kabrioletti viib edasi kolmeliitrise töömahuga kuue silindri ja kahe turboga Euro 6e standardile vastav jõuallikas, mis arendab 275 kW ehk 374 hobujõudu ning mis on suuteline nelikveolise M440i xDrive kupee paigalt 100 km/h tunnikiiruseni kiirendama 4,5 sekundiga. Sama mudeli kabriolettversiooni puhul kulub 100 km/h saavutamiseks 4,9 sekundit. Tippkiirus on mõlema keretüübi puhul 250 km/h.

Kütusekulu optimeerimiseks kasutab uuendatud 4. seeria BMW EfficientDynamics meetmepaketti, mille raames toetab bensiinimootorit 48V kerghübriidtehnoloogia, ammutades voolu auto aeglustumisest. Ühtlasi saab juht valida erinevate sõidurežiimide vahel, millest madalaima kütusekulu saavutamiseks on mõeldud Eco Pro režiim. Kupee keskmine kütusekulu (WLTP kohaselt) on 7,7-8,5 ja kabrioleti puhul 8,1-8,7 liitrit 100 kilomeetri kohta.

Tarbeelektroonikaga sarnane juhtmenüü

M440i mudelite puhul on standardvarustuses M Sport pakett (soovi korral tellitav ka 430i mudelitele), mis sisaldab muuhulgas nahast kolme kodaraga ja kiiret käiguvahetust võimaldavate käiguvahetuslabadega M rooli.

Juhi käsutuses on BMW iDrive version 8.5, mis muuhulgas hõlbustab kliimaseadme funktsioonide juhtimist, sest nii salongi temperatuuri, ventilaatori kiirust kui istme- ja roolisoojendust (selle olemasolul) saab reguleerida kas ekraani või häälkäsklusi mõistva intelligentse assistendi abil. Lisaks saab armatuurlaua keskel ning salongi juhi- ja kõrvalistujapoolses ääres asuvate tuulutusvõrede õhuvoolu suunda reguleerida pöörlevate ja kallutavate käeliigutustega.

QuickSelect kiirjuurdepääsutehnoloogia menüü ülesehitus võtab eeskuju tarbeelektroonika seadmetest. Peaekraanile kuvatakse pidevalt navigatsioonisüsteemi kaardivaade või muu individuaalselt seadistatav graafika, erinevate rakenduste ikoonid kuvatakse ekraani juhipoolsel vertikaalmenüül. Juhid saavad soovitud funktsiooni valida sõrme vertikaalse libistamisega, mis võimaldab soovitud valikut aktiveerida alammenüüsse sisenemata. Kui soovitud seaded on valitud, saab avaekraanile naasta juhtekraani alumises servas asuvat koduikooni klõpsates.  Lisavarustusena saab tellida näitude kuvamise tuuleklaasile, nutitelefoni ühendamiseks on olemas nii Apple CarPlay® kui Android Auto™.

Tervitusanimatsiooniga salongi atmosfäärivalgustuse värvi ja heledust saab reguleerida vastavalt isiklikele eelistustele, lisaks annavad valgusanimatsioonid märku nii sissetulevast telefonikõnest kui avatud uksest.

Standardseid sportistmed on püsivarustuses perforeeritud SensaTec kattega, soovi korral saab tellida ka Vernasca nahksisu.

Navigatsiooniabiline kohandab soovitusi vastavalt olukorrale

BMW Maps pilvepõhine navigatsioonisüsteem on osa püsivarustuses olevast BMW Live Cockpit Plus-ist. Laiendatud vaate funktsioon võimaldab kaarti kuvada nii juhtekraanile kui näidikupaneelile, täiendades seda reaalajas videovoo ning olukorrale vastavate näpunäidete ja teabega – näiteks keerulistel ristmikel kuvatakse juhile animeeritud suunanool, mis aitab kavandatud marsruudil parima manöövri sooritada. Lisaks aitab laiendatud vaade paremini parkimiskohta leida.

My BMW rakenduse abil saab juht igal ajal sõiduki kohta teavet, sõltuvalt auto varustusest võimaldab rakendus muuhulgas määrata ka sõiduki asukohta, lukustada ja avada uksi ning jälgida autos ja auto ümber toimuvat.

Uue BMW 4. seeria kupee ja kabrioleti omanikud saavad lisaks sõiduki sisseehitatud mobiilsele SIM-kaardile aktiveerida isikliku eSIM-kaardi, mis võimaldab kasutada oma mobiililepinguga hõlmatud side- ja ühenduvusfunktsioone isegi siis, kui nutitelefon on maha ununenud. Funktsioon hõlmab ka andmete voogesitust läbi WiFi.

Eesti klientidele hakatakse pakkuma M440i xDrive kupeed ja kabrioletti, kupee puhul algab hind 76 160 ja kabrioleti puhul 85 060 eurost. Uuendatud 4. seeria tootmist alustatakse märtsis, tellimusi M440i xDrive kupee või kabrioleti soetamiseks saab aga teha juba praegu.

Fotod: BMW