MINI Cooperi viiendat põlvkonda pakutakse nii elektriajami kui kolme- ja neljasilindriliste sisepõlemismootoritega. Just võimaluses endiselt valida endale sportlik bensiinimootoriga liikur, peitub margi Power of Choice (valiku jõud).

MINI juht Stefanie Wursti sõnul on bensiinimootoriga mudelid mõeldud nendele ostjatele, kes soovivad sõita klassikalise 3-ukselise MINI-ga ning kes samas hindavad sisepõlemismootori traditsioonilist jõudlust ja iseloomulikku heli. “MINI puhul tähendab “Power of Choice” seda, et lisaks täiselektrilistele MINI mudelitele pakume ka uusi bensiinimootoriga MINI Cooperi mudeleid,” ütles Wurst.

Kolme- ja neljasilindrilised mootorid

Bensiinimootoritest võimsam, kaheliitrine 150 kW ehk 204 hobujõudu arendav MINI Cooper S neljasilindriline mootor, suudab sportliku väikeauto paigalt 100 km/h kiirendada 6,6 sekundiga. Cooper S kombineeritud kütusekulu WLTP kohaselt jääb vahemikku 6,1-6,7 l/100 km. MINI Cooper C 1,5-liitrine kolmesilindriline mootor arendab 115 kW ehk 156 hobujõudu, tarbib keskmiselt kütust 5,9-6,5 liitrit 100 kilomeetri kohta ning suudab paigalstardist kiiruse 100 km/h saavutada 7,7 sekundiga.

MINI-le omaselt on Cooperi viienda põlvkonna mudelitel kontrastselt lühike kapott ja pikk teljevahe, esivõre on margile omaselt kaheksanurkne.  BMW grupi seni väikseim radariandur on paigutatud õhu sisselaskeavade vahelisele horisontaalsele tugipostile. Kokku on MINI Cooperis 12 ultraheliandurit, mis toetavad juhiabisüsteeme kalkulatsioonide tegemisel ja sõiduohutuse tagamisel. Esivõre kõrvale on paigutatud uued LED-päevasõidutuled, soovi korral saab juht nii esi- kui tagatulede puhul valida kolme valgussignatuuri vahel. Kõik kolm valgussignatuuri algavad ja lõpevad erineva tervitus- või lahkumisanimatsiooniga.

Sõidukeid saab tellida nii Essential, Classic, Preferred kui JCW sise- ja välisilmega, velgede puhul saab valida 16- kuni 18-tolliste aerodünaamilise disainiga alumiiniumvelgede vahel.

Personaliseeritud digilahendused

Margile omaselt minimalistliku ilmega salongist leiab värske MINI operatsioonisüsteemi 9 põlvkonna, mis aitab juhtida nii mitmeid värskeid juhiabisid kui sõiduki meelelahutusfunktsioone ja graafilisi lahendusi.

Juhile annab infot ümmargune kõrge eraldusvõimega õhukene OLED-ekraan. Ekraani läbimõõt on 240 mm, selle tööloogika sarnaneb nutitelefoni omaga ja seda saab intuitiivselt puudutustega juhtida. Ekraani ülaosas kuvatakse sõidukiga seotud infot (nagu kiirus ja kütusekulu), peamenüüs olevad ikoonid on paigutatud horisontaalselt ning neid saab aktiveerida nii neid puudutades kui libistades.

Kõige olulisemad sõidufunktsioonid (seisupidur, käiguvalits, start/stop-režiimi nupp, elamusrežiimi lüliti ja helitugevuse regulaator) on opereeritavad ekraani all asuva füüsilise lülitiriba abil. Nutitelefoni saab laadida juhtmevabalt.

Lisavarustusena tellitav MINI Experience Mode puhul kuvavad kaks projektorit armatuurlauale erinevat valgusgraafikat, võimaldades omanikul sel moel sõiduki siseilmet isikupärastada – igal režiimil on oma dünaamika ja seda saab seadistada vastavalt juhi isiklikele eelistustele. Isiklikku režiimi kasutades saab soovi korral ekraani taustaks seada näiteks vabalt valitud foto, mille domineerivad värvid ulatuvad valgusvihkudena üle armatuurlaua ja uksepaneelide tekstiilpindade.

60:40 suhtega tagaistet alla klappides saab pakiruumi 210 liitrilt suurendada 725 liitrini.

Võimalik seadistada mitme erineva kasutaja tarbeks

Uutel MINI mudelitel on püsivarustuses funktsioon Safe Exit, mis jälgib pargitud sõiduki ümbrust ja hoiatab valgussignaalidega lähenevaid liiklejaid ukse avanemise eest.

Lisavarustuses olev MINI Navigation pakett pakub nii 3D-visualiseerimise tuge kui laiendatud vaadet, andes muuhulgas ülevaate liiklusolukorrast ning pakkudes teavet parkimisvõimaluste (sealhulgas digitaalsete maksevõimaluste) kohta. Driving Assistant Plus paketi puhul toetavad kaamera- ja radaripõhised abifunktsioonid sõiduki juhtimist ja sõidurajal püsimist.

MINI intelligentne isiklik assistendi (IPA) aktiveerimiseks tuleb öelda “Hey MINI”. Häälkäsklustega saab juhtida nii navigeerimist, telefoni kasutamist kui sõiduki meelelahutusfunktsioone.

MINI Digital Key Plus abil saab nutitelefoni muuta autovõtmeks. Esi- ja tagatulede tervitusanimatsioon käivitub olukorras, kui juht on vähem kui kolme meetri kaugusel. Uksed avatakse siis, kui juht seisab sõidukist vähem kui pooleteise meetri kaugusel. Funktsiooni saab digitaalselt üle kanda erinevatele kasutajatele, sealhulgas siduda see erinevate kasutajate personaalsete sõidukiseadetega.

Eestis algab bensiinimootoriga viienda põlvkonna MINI Cooper C hind 30 580 ja Cooper S hind 34 380 eurost.

MINI on BMW grupi koosseisu kuuluv autotootja, mis on keskendunud kompaktsete ja sportlike sõiduauto tootmisele.