Inchcape Eesti BMW esindustesse jõudis uus elektriline luksuslikku kompaktklassi kuuluv sportlik kupeemaastur  (Sports Activity Coupé – SAC) iX2 xDrive30, mis on ühtlasi seitsmes BMW väljatöötatud elektriauto.

Inchcape Motors BMW ärijuht Margus Viilebergi sõnul on iX2 tulek tervitatav, sest nõudlus elektrisõidukute järele on kasvavas trendis. „Eelmisel ehk 2023. aastal läks Eestis täiselektrilisi BMW-sid müügiks 138 protsenti rohkem kui 2022. aastal,“ ütles Viileberg, kelle sõnul on BMW elektrisõidukite valik väga lai. „BMW pakub elektrimootoriga sõidukeid alates kompaktsest iX1 crossoverist kuni i5 äriklassi sedaani ja i7 esinduslimusiinini. Uus iX2 laiendab valikut veelgi ning aitab kindlasti kaasa Eesti autopargi elektrifitseerimisele.“

Ühe laadimisega kuni 449 kilomeetrit

Eestisse saabunud nelikveoline iX2 xDrive30 on varustatud kahe elektrimootoriga, mille kombineeritud maksimumvõimsus on 230 kW ehk 313 hobujõudu. Võimsusest piisab, et kiirendada iX2 paigalt kiiruseni 100 km/h 5,6 sekundiga ning saavutada tippkiirus 180 km/h. 64,8 kWh elektriaku võimaldab ühe laadimisega WLTP standardi kohaselt sõita 449 km, keskmine elektrikulu jääb seega vahemikku 17,7-16,3 kWh/100 km.

Lisaks toob BMW sel suvel müügile veel ühe täiselektrilise iX2 mudeli, mille tehnilised parameetrid ei kuulu veel avaldamisele.

Kupeelik kere, pikem teljevahe

Uut iX2 kere iseloomustab dünaamiline kerejoon ning eelkäijast suuremad mõõtmed: võrreldes eelmise põlvkonna X2 mudeliga on elektriline iX2 (ja X2 seeria tervikuna) 194 millimeetrit pikem (pikkus seega 4554 mm), 21 millimeetrit laiem (laius 1845 mm) ning 64 millimeetrit kõrgem (kõrgus 1590 mm). Samuti on suurenenud teljevahe, mistõttu jääb ka reisijatele rohkem jalaruumi. iX2 pagasiruumi maht on 525 kuni 1400 liitrit. Kui pagas pagasiruumi ära ei mahu, saab soovi korral haagise vedamiseks juurde tellida ka elektrilise haakeseadme.

iX2 esiosast leiame LED-esituled ja peaaegu kuusnurkse kujuga BMW neeruvõre, mida saab tellida ka  BMW Iconic Glow kontuurvalgustusega. Sõiduki katusejoon on kupeelikult kaarjas, tagatulede disain on omane vaid uuele X2-seeriale.

Uusim iDrive tuleb koos uute juhiabide ja rikkaliku meelelahutusega

Uus iX2 on varustatud BMW uusima QuickSelect tehnoloogiat kasutava 9. põlvkonna iDrive’i juhtimis- ja operatsioonisüsteemiga, mis võimaldab süsteemi juhtida nii puutetundlike ekraanide kui hääljuhtimise abil. Soovi korral saab juurde tellida BMW projektsiooniekraani.

Juhiabidest tulevad standardvarustusena kaasa esikokkupõrke uusim hoiatussüsteem, pidurdusassistendiga püsikiiruse hoidja, kiirusepiirangute teabe kuvamine ning sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatus koos sõiduraja hoidjaga. Samuti on standardvarustuses tagurdusabikaamera ja tagurdusabilisega parkimisassistent.

Lisavarustusena tellitav Driving Assistant Professional hoiab iX2 õigel sõidurajal ja hoiab ohutut vahemaad kuni 210 km/h. Kaugtulede assistent võimaldab maanteel pimedas sõita kaugtuledega teisi liiklejaid pimestamata.

ConnectedDrive abil saab kasutada nii olemasolevaid rakendusi kui ühekuulise prooviperioodi vältel tasuta katsetada huvipakkuvaid teenuseid. Juhi ees olevat kumerekraani saab sõidupauside ajal AirConsole’i mängude abil muuta mängukonsooliks või vaadata selle abil filme või teleseriaale.

Pakutav BMW Digital Premium võimaldab kasutada kõiki regioonis pakutavaid teenuseid, sealhulgas  muusika ja videote voogesituse ja mängudega seotud rakendusi.

BMW iX2 juhile pakutakse 5G mobiilsidetehnoloogiaga ühilduvat eSIM-i, BMW Digital Key Plusi, BMW ID-d kui nutitelefoni integreerimist auto operatsioonisüsteemi nii Apple CarPlay® kui Android Auto™ abil.

Uue iX2 eDrive20 hind algab Eestis 60 310 eurost.