Eesti Autoomanike Liidu (EAOL) juhatuse liikmed Andres Rand ja Simmo Saar kohtusid 6. oktoobril Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartiga, et arutada autoomanike liidu ja Tallinna linna koostööd.

EAOL juhatuse liikme Simmo Saare sõnul soovib EAOL kaasa rääkida nii linnaplaneerimise kui transpordikorralduse küsimustes. „Lisaks auto omamisele oleme me ka jalakäijad ja jalgratturid. Meie hulgas on nii Tallinna elanikke kui seal tööl käivaid inimesi,“ ütles Saar. „Me seisame vastu mistahes gruppide demoniseerimisele ja tahame koostööd tehes anda oma panuse selleks, et linnaruum oleks ühtlasi nii mõistlikult jagatud kui kõigile liiklejatele võrdselt sõbralik,“ ütles Saar.

Lisaks tutvustasid EAOL juhatuse liikmed Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartile liidu tulevikuplaane, sealhulgas soovi teha poliitikutega tihedamat koostööd ebaausate automüüjate korrale kutsumisel ja täiendava automaksu peatamisel. Saare sõnul oli kohtumine konstruktiivne. „Täname Tallinna linnapead sisuka kohtumise eest ja loodame, et lisaks Tallinnale tekib EAOLil koostöö ka teiste suuremate Eesti omavalitsustega.“

Tallinnas kui Eesti suurimas omavalitsuses on kokku üle 1600 tänava. Kolm suuremat neist on Narva, Tartu ja Pärnu maanteed, mis ühendavad Tallinna teiste Eesti suuremate linnadega. 1. oktoobri 2023 seisuga on rahvastikuregistri andmetel Tallinnas 461977 elanikku.