Maailma suurim kummi- ja rehvitoodete tootja Bridgestone toetab 2024. aasta Pariisis peetavatel olümpia- ja paraolümpiamängudel Team Bridgestone egiidi all 40 sportlast 9 riigist, kes võistlevad enam kui 20 erineval spordialal.

Team Bridgestone suursaadikute nimekirjas on teiste hulgas kuldmedalistid Amandine Buchard (judo) ja Mandy François-Elie (paraolümpia, kergejõustik) Prantsusmaalt, Malaika Mihambo (kergejõustik) Saksamaalt, Gianmarco Tamberi (kõrgushüpe) ja Gregorio Paltrinieri (ujumine) Itaaliast, Kosuke Hagino (ujumine) Jaapanist, Saúl Craviotto (aerutamine) Hispaaniast, Adam Peaty (ujumine) ja Charlotte Worthington (BMX freestyle) Ühendkuningriist ning Daniel Romantšuk (paraolümpia, kergejõustik), Susannah Scaroni (parolümpia, kergejõustik) Ameerika Ühendriikidest.

Bridgestone Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika (EMEA) bränditurunduse asepresident Thierry Jupsini sõnul kehastavad valitud sportlased ettevõtte väärtusi. “Kõigil inimestel peab nende taustast või võimetest olenemata olema võimalus püüelda parima tulemuse poole,” ütles Jupsin. Iga nimekirja pääsenud sportlane saab ettevõttelt nii rahalist toetust kui ligipääsu Bridgestone  toodetele ja teenustele.

Ettevõtte koostöö parasportlastega sai algase Jaapanis, kus Bridgestone alustas arendustööd spordiks sobivamate ratastoolikinnaste ja paremate jooksuproteeside arendamiseks. Projekti raames töötasid Bridgestone insenerid välja spetsiaalsed rehvid Jaapani paratennise mängijale ja ettevõtte töötajale Manami Tanakale, kes kuulub samuti Team Bridgestone koosseisu.

Bridgestone rakendab jätkuvalt paraspordivarustuse arendamisel koostöös sportlastega ettevõtte ekspertide ning inseneride rehvi- ja kummitoodetega seotud oskusteavet: näiteks teeb Ameerika Ühendriikides Ohio osariigis Akronis asuv Bridgestone Americas Technology Center koostööd selliste Team Bridgestone parasportlastega nagu ratastooliragbit mängiv Chuck Aoki ning kergejõustiklased Aaron Pike ja Scout Bassett. Koos on välja töötatud uusi materjalilahendusi muuhulgas nii ratastooli lükkamiseks vajalikele kinnastele ja velgedele kui ka jooksuproteesidele ning naastplaatidele.

Bridgestone toetus olümpia- ja paraolümpiamängudele on osa Bridgestone E8 agendast, mis koosneb kaheksast ettevõtte E-tähega algavast väärtusest. (Energy, Ecology, Efficiency, Extension, Economy, Emotion, Ease, Empowerment).

Pariisi olümpiamängude avatseremoonia on 26. juulil 2024. aastal, mängud kestavad 11. augustini. Paraolümpiamängud kestavad Pariisis 28. augustist 8. septembrini.

Bridgestone on maailma juhtiv rehvide ja kummitoodete tootja. Tokyos asuva peakontoriga ettevõte tegutseb enam kui 150 riigis ja annab tööd ligi 140 000 inimesele kogu maailmas. Ettevõte pälvis globaalse olümpiapartneri staatuse 2014. aastal ja ülemaailmse paraolümpiapartneri staatuse 2018. aastal.

Team Bridgestone ülemaailmse suursaadikute nimekiri on leitav veebist aadressil Bridgestone.com/olympics/.